Diagnostik

Ar-Tekin Medikal, 1 Ağustos 2003 yılında ARAŞ A.Ş.’nin bir bağlı ortaklığı olarak kurulmuştur. Ar-Tekin Medikal kaliteli ve uluslararası piyasada saygın referanslara sahip üreticilerin temsilciliğini yapmaktadır. Ar-Tekin Medikal, Sperm analiz sistemleri, Biyokimya, Hormon, Seroloji, Koagülasyon ve Rapid testlerde uygun maliyet ve kaliteli ürün yelpazesi ile kısa sürede diyagnostik sektörünün öncü şirketleri arasındaki yerini almıştır. Özellikle spesifik test parametreleri ile Türkiye’nin büyük ve kaliteli laboratuvarlarını müşteri listesine eklemeyi başarmıştır.

Gold Standard ThunderBolt

ThunderBolt, enzim immunoassay (EIA) ve kemülüminesans immunoassay (CLIA) çalışmalarını otomatize etmek için tasarlanmıştır. Sistem sadece eğitilmiş personel TB_CUTouttarafından kullanılmalıdır. ThunderBolt®, pipetleme, ısıtma ve renk yoğunluğu ölçümü gibi adımlar kullanılarak manuel analitik prosedürlerin işletildiği ayrık fotometrik kimya analizörünün işlemlerini otomatize ederek kullanıma sunar.

 • Koagülasyon

  Koagülasyon cihaz ve reaktiflerinde Fortress Diagnostic ve Robonik firmalarının Türkiye distrübütörlüğünü yapmaktadır.

 • Hızlı Test

  Rapid testlerde Fortress Diagnostic, Bio Focus ve Boson firmalarının Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. Özellikle Bio Focus CE sertifikasının yanında American FDA sertifikasına da sahiptir.

 • Sperm Analiz Sistemleri

  Şirketimiz Microptic s.l. firmasının Türkiye münhasır distribütörüdür. İnsan ve hayvan sperm analizörlerinde Dünya Sağlık Örgütü kritelerine uygun olarak geliştirilmiş olan CASA sistem cihazların Türkiye dağıtımını gerçekleştirmektedir. Microptic SL, bilimsel çalışma yapan üniversitelerin ve diğer tüm sağlık kuruluşlarının ilk tercihidir.

 • Biyokimya

  Şirketimiz biyokimya reaktiflerinde Diazyme, Greiner ve Fortress firmalarının Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. Diazyme Amerikan merkezli bir şirket olup, özellikle spesifik biyokimya reaktiflerinde sektörün en güçlü ve tercih edilen firması olma özelliğini taşır. Greiner Almanya merkezli bir şirket olup rutin ve spesifik biyokimya kitlerinde sektörün önde gelen firmalarındandır. Ar-Tekin Diagnostik’in Türkiye pazarına sunmuş olduğu en önemli yenilik, Diazyme ve Greiner firmalarının spesifik ürün yelpazesini birleştirerek kullanıcıların her bir spesifik ürün için ayrı firma ihtiyaçlarını ortadan kaldırmaktadır. Biyokimya cihazlarında saatte 600 test için Greiner firmasının GA 400 modeliyle daha küçük sistemler için ise Crony firmasının Saturno 300+, Saturno 180, Saturno 150 ve Saturno 100 modelleriyle müşteri ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 • Hormon

  Şirketimiz Gold Standard Diagnostic firmasının Türkiye münhasır distribütörüdür.

  Gold Standard ThunderBolt

  ThunderBolt, enzim immunoassay (EIA) ve kemilüminesans immunoassay (CLIA) çalışmalarını otomatize etmek için tasarlanmıştır. Sistem sadece eğitilmiş personel tarafından kullanılmalıdır. ThunderBolt®, pipetleme, ısıtma ve renk yoğunluğu ölçümü gibi adımlar kullanılarak manuel analitik prosedürlerin işletildiği ayrık fotometrik kimya analizörünün işlemlerini otomatize ederek kullanıma sunar.